W jakich wypadkach Twoje auto może zostać odholowane?

Źle zaparkowane auta możemy zobaczyć naprawdę często. Miejsc parkingowych jest stosunkowo mało, a samochodów coraz więcej. Kierowcy muszą zatem kombinować, żeby móc gdzieś odstawić samochód. I tutaj może pojawić się spory problem.

Zaparkowanie samochodu w określonych miejscach wiąże się bowiem z mandatem. Zwykle wynosi on ok 100 zł, natomiast zdarzają się sytuacje, w których straż miejska decyduje się na odholowanie auta na parking depozytowy. A to niestety kosztuje sporo, bo jest to kwota ponad 1000 zł. Gdzie zatem lepiej nie parkować?
Przede wszystkim w miejscach oznaczonych zakazem. Auto nie może także utrudniać ruchu, zagrażać bezpieczeństwu i blokować wyjazdu innym pojazdom. Niedopuszczalne jest również parkowanie na miejscu dla inwalidów jeśli nie jesteśmy do tego uprawnieni. Ponadto odholowanie auta możliwe jest, jeśli stan pojazdu jest zagrażający bezpieczeństwu lub środowisku, jego masa, wymiary lub nacisk na oś jest przekroczona albo jeśli samochodem kierowała osoba nietrzeźwa.