Sonda cyfrowa

Podczas dalekich tras pojazd w bardzo szybkim tempie traci paliwo, a dodatkowo w czasie postoju może ono zostać skradzione. Zapobieganie takim sytuacjom i monitorowanie poziomu paliwa osiągnąć, więc można jedynie poprzez stosowanie sondy cyfrowej.

Stanowi ona nowoczesny system, który posiada precyzyjny odczyt parametrów paliwa, a stosować ją można zarówno w mniejszych pojazdach, jak i większych. Umieszczona pionowo sonda w zbiorniku paliwa, odpowiada bowiem za mierzenie jego poziomu, wskazuje tankowanie, ale również upuszczenia. Przez co w bardzo dokładny sposób można kontrolować ciągniki siodłowe, auta dostawcze, busy, auta ciężarowe, koparki, koparko-ładowarki i innego rodzaju pojazdy komunalne. Wyliczenie wszystkich pomiarów, pozwala również przewidzieć odpowiednią ilość paliwa na konkretną długość trasy.

Cyfrowe sondy paliwowe w przeciwieństwie do analogowych nie przekłamują wyników, gdyż opierają się także na pomiarze ciśnienia paliwa w zbiorniku. Tym sposobem, wszelkie zmiany rejestrowane są również w objętości cieczy, dopasowując się przy tym do zastanej temperatury.