Monitoring GPS maszyn budowlanych

Monitoring naVira GPS sprzętu i maszyn budowlanych, które pracują w bardzo dużej odległości od siedziby firmy ułatwia kontrolę nad maszynami oraz rzetelne rozliczenie czasu pracy maszyn budowlanych.

Współpracujemy z firmami budowlanymi z całej Polski: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok.

Kontrola GPS maszyn budowlanych przede wszystkim dostarczy przedsiębiorcy informację na temat położenia pojazdu, przebytej przez niego trasy, stanu silnika, a także akumulatora. To jednak nie wszystko. Monitoring GPS pozwala także kontrolować zużycie paliwa poprzez wskazanie ilości i miejsc tankowań. Po odliczeniu pokonanej trasy i znając spalanie pojazdu, kontrola paliwa nie stanowi problemu. Takie działanie pozwoli uniknąć współpracy z nieuczciwymi osobami oraz zminimalizować koszty prowadzenia działalności.

Monitoring GPS oprócz kontroli pracy maszyny budowlanej pozwala także na rzetelne rozliczenie pracy operatorów w oparciu o faktyczne godziny spędzone w pojeździe.

Co bardzo ważne – wszystkie dane, niezależnie od ilości monitorowanych pojazdów, są zapisywane. Dzięki archiwizacji można odwołać się do nich w późniejszym czasie. Tylko takie podejście jest w stanie zapewnić wysoki poziom kontroli nad prowadzonymi działaniami, pojazdami specjalistycznymi oraz pracownikami.

Pojazdy specjalistyczne to zaledwie jedna z grup pojazdów, do których zapewniamy systemy nawigacji GPS. Zapraszamy do sprawdzenia pozostałej części naszej oferty oraz kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w placówce firmy.

Nasze usługi pozwalają na kontrolę między innymi:

Lokalizacji pojazdów

 • lokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym
 • prędkość pojazdu
 • stan pracy silnika
 • czas pracy kierowców
 • pokonany dystans
 • dokładne postoje pojazdu
 • stan akumulatora

Kontrola paliwa:

Oferujemy 3 sposoby kontroli paliwa:

1. Sonda cyfrowa

Sonda cyfrowa jest obecnie najpopularniejszą formą kontroli paliwa. Charakteryzuje się wysokim i bardzo stabilnym odczytem parametrów paliwa. Sonda umieszczana jest pionowo w zbiorniku paliwa i mierzy jego poziom, wskazując tankowania i ewentualne upuszczenia.

2. Magistrala CAN

Magistrala CAN (Controller Area Network) to wyciąganie danych z komputera pokładowego pojazdu. Dane te przesyłane przez nadajnik GPS wysyłane są natychmiast na  serwer gdzie po przetworzeniu prezentowane są na panelu naVira. Rozwiązanie to informuje o zużyciu paliwa, obrotach silnika oraz przebiegu. Jednak nie we wszystkich pojazdach można zastosować to rozwiązanie, zależne jest to od marki, modelu oraz roku produkcji pojazdu/maszyny.

3. Zabezpieczenie wlewu paliwa

Elektroniczny korek montuje się bezpośrednio w kołnierzu wlewu paliwa. Urządzenie to wykorzystuje technologie RFID (Radio Frequency IDentification), bezprzewodowo komunikuje się z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu paliwa. Dzięki niemu otrzymujemy informację o lokalizacji i czasie otwarcia i zamknięcia korka. Sitko antykradzieżowe zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa. Korek zawiera również alarm wewnętrzny, który informuje kierowcę o otwarciu korka poprzez sygnalizator dźwiękowy umieszczony w kabinie pojazdu. Istnieje możliwość zamontowania syreny zewnętrznej, która sygnalizuje otwarcie korka na zewnątrz pojazdu.

Czujniki

 • otwarcie/zamknięcie drzwi
 • ruchu obrotowego betonomieszarki
 • wysypu wywrotki

Identyfikacja kierowcy

Identyfikacja kierowcy pozwala ustalić jaki kierowca, kiedy i jak długo poruszał się danym pojazdem.

Komunikator 2 w 1

Komunikator 2 w 1, czyli nawigacja i komunikacja w jednym. Doskonałe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, pozwalające na znaczną redukcję rachunków telefonicznych. Komunikator to dotykowy ekran, dzięki któremu właściciel firmy może być w stałym kontakcie z kierowcą.

Korzyści:

 • Kontrola pracy kierowców
 • Zwiększenie bezpieczeństwa pracownika, pojazdu, ładunku na terenie całej Europy
 • Dokładne raporty o pracy pojazdów oraz ich lokalizacji
 • Alarm dźwiękowy dla kierowcy przy niepowołanym otwarciu zbiornika
 • Wgląd jak pojazd jest użytkowany, czyli obroty silnika, prędkość
 • Wzrost wydajności pracownika
 • Zamontowanie GPS daje możliwość zniżki ubezpieczeniowej

Zadzwoń: 884 830 830 lub napisz: dzial.handlowy@navira.pl i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.

Zadzwoń już teraz!