Pojazdy specjalistyczne

Pojazdy specjalistyczne to specjalna grupa maszyn, które pracują nawet w bardzo dużej odległości od siedziby firmy. Przedsiębiorcy trudno jest zatem kontrolować ich eksploatację.

Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, ponieważ oferowany przez firmę naVira system monitoringu sprzętu budowlanego pozwoli sprawować nad nim pieczę.

Kontrola GPS maszyn budowlanych przede wszystkim dostarczy przedsiębiorcy informację na temat położenia pojazdu, przebytej przez niego trasy, stanu silnika, a także akumulatora. To jednak nie wszystko. Monitoring GPS pozwala także kontrolować zużycie paliwa poprzez wskazanie ilości i miejsc tankowań. Po odliczeniu pokonanej trasy i znając spalanie pojazdu, kontrola paliwa nie stanowi problemu. Takie działanie pozwoli uniknąć współpracy z nieuczciwymi osobami oraz zminimalizować koszty prowadzenia działalności.

Monitoring GPS oprócz kontroli pracy maszyny budowlanej pozwala także na rzetelne rozliczenie pracy operatorów w oparciu o faktyczne godziny spędzone w pojeździe.

Co bardzo ważne – wszystkie dane, niezależnie od ilości monitorowanych pojazdów, są zapisywane. Dzięki archiwizacji można odwołać się do nich w późniejszym czasie. Tylko takie podejście jest w stanie zapewnić wysoki poziom kontroli nad prowadzonymi działaniami, pojazdami specjalistycznymi oraz pracownikami.

Pojazdy specjalistyczne to zaledwie jedna z grup pojazdów, do których zapewniamy systemy nawigacji GPS. Zapraszamy do sprawdzenia pozostałej części naszej oferty oraz kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w placówce firmy.

Nasze usługi pozwalają na kontrolę między innymi:

Lokalizacji pojazdów

 • lokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym
 • prędkość pojazdu
 • stan pracy silnika
 • czas pracy kierowców
 • pokonany dystans
 • dokładne postoje pojazdu
 • stan akumulatora

Kontrola paliwa:

Oferujemy 3 sposoby kontroli paliwa:

1. Sonda cyfrowa

Sonda cyfrowa jest obecnie najpopularniejszą formą kontroli paliwa. Charakteryzuje się wysokim i bardzo stabilnym odczytem parametrów paliwa. Sonda umieszczana jest pionowo w zbiorniku paliwa i mierzy jego poziom, wskazując tankowania i ewentualne upuszczenia.

2. Magistrala CAN

Magistrala CAN (Controller Area Network) to wyciąganie danych z komputera pokładowego pojazdu. Dane te przesyłane przez nadajnik GPS wysyłane są natychmiast na  serwer gdzie po przetworzeniu prezentowane są na panelu naVira. Rozwiązanie to informuje o zużyciu paliwa, obrotach silnika oraz przebiegu. Jednak nie we wszystkich pojazdach można zastosować to rozwiązanie, zależne jest to od marki, modelu oraz roku produkcji pojazdu/maszyny.

3. Zabezpieczenie wlewu paliwa

Elektroniczny korek montuje się bezpośrednio w kołnierzu wlewu paliwa. Urządzenie to wykorzystuje technologie RFID (Radio Frequency IDentification), bezprzewodowo komunikuje się z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu paliwa. Dzięki niemu otrzymujemy informację o lokalizacji i czasie otwarcia i zamknięcia korka. Sitko antykradzieżowe zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa. Korek zawiera również alarm wewnętrzny, który informuje kierowcę o otwarciu korka poprzez sygnalizator dźwiękowy umieszczony w kabinie pojazdu. Istnieje możliwość zamontowania syreny zewnętrznej, która sygnalizuje otwarcie korka na zewnątrz pojazdu.

Czujniki

 • otwarcie/zamknięcie drzwi
 • ruchu obrotowego betonomieszarki
 • wysypu wywrotki

Identyfikacja kierowcy

Identyfikacja kierowcy pozwala ustalić jaki kierowca, kiedy i jak długo poruszał się danym pojazdem.

Komunikator 2 w 1

Komunikator 2 w 1, czyli nawigacja i komunikacja w jednym. Doskonałe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, pozwalające na znaczną redukcję rachunków telefonicznych. Komunikator to dotykowy ekran, dzięki któremu właściciel firmy może być w stałym kontakcie z kierowcą.

Korzyści:

 • Kontrola pracy kierowców
 • Zwiększenie bezpieczeństwa pracownika, pojazdu, ładunku na terenie całej Europy
 • Dokładne raporty o pracy pojazdów oraz ich lokalizacji
 • Alarm dźwiękowy dla kierowcy przy niepowołanym otwarciu zbiornika
 • Wgląd jak pojazd jest użytkowany, czyli obroty silnika, prędkość
 • Wzrost wydajności pracownika
 • Zamontowanie GPS daje możliwość zniżki ubezpieczeniowej

Zadzwoń: 884 830 830 lub napisz: dzial.handlowy@navira.pl i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.

Zadzwoń już teraz!