Monitoring GPS samochodów ciężarowych

Monitoring GPS samochodów ciężarowych z kontrolą zużycia paliwa oferowany przez firmę naVira to nowoczesny sposób kontroli pojazdów firmowych. Jest to propozycja skierowana zarówno dla małych firm posiadających od jednego pojazdu, jak i dla dużych przedsiębiorstw dysponujących flotą nawet kilkuset samochodów.

Współpracujemy z przewoźnikami z całej Polski: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok.

Urządzenia te pozwalają w pełni kontrolować pracę kierowców. Monitoring GPS samochodów ciężarowych zapewnia stały dostęp do informacji na temat jego obecnego położenia, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracownika. Niezależnie od sytuacji, pracodawca wie, gdzie znajduje się konkretny pojazd i w razie niebezpieczeństwa może szybko zareagować. Przedsiębiorca otrzymuje pełną rejestrację trasy, łącznie z uwzględnieniem postojów. W ten sposób GPS dla tirów pozwala również skontrolować rzeczywistą ilość godzin pracy kierowcy. To jednak nie wszystko, co zyskuje właściciel firmy dzięki współpracy z naVira. Oferowane przez nas urządzenia do monitoringu samochodów ciężarowych w szczegółowy sposób rejestrują także ilość obrotów silnika, prędkość, stan zużycia paliwa, miejsca oraz godziny tankowania.

Pragniemy zwrócić również uwagę na możliwość kontroli zużycia paliwa. Dzięki kilku sposobom możliwe jest zamontowanie urządzeń rejestrujących ewentualne upuszczenia z baku. Kontrola paliwa pozwoli zatem zmniejszyć koszty prowadzenia działalności oraz współpracować wyłącznie z uczciwymi pracownikami.

Monitoring GPS naVira doskonale sprawuje się zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Umożliwia zmianę trasy zależnie od natężenia ruchu drogowego, a także przewidywanie czasu dotarcia na miejsce. Kontrola samochodów ciężarowych zapobiega kradzieżom pojazdów, a w razie takiej sytuacji daje informację na temat jego aktualnego położenia.

Nasze usługi pozwalają na kontrolę między innymi:

Lokalizacji pojazdów:

 • lokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym
 • prędkość pojazdu
 • stan pracy silnika
 • czas pracy kierowców
 • pokonany dystans
 • dokładne postoje pojazdu
 • stan akumulatora

Kontrola paliwa:

Oferujemy 3 sposoby kontroli paliwa:

1. Sonda cyfrowa
Sonda cyfrowa jest obecnie najpopularniejszą formą kontroli paliwa. Charakteryzuje się wysokim i bardzo stabilnym odczytem parametrów paliwa. Sonda umieszczana jest pionowo w zbiorniku paliwa i mierzy jego poziom, wskazując tankowania i ewentualne upuszczenia.

2. Magistrala CAN
Magistrala CAN (Controller Area Network) to wyciąganie danych z komputera pokładowego pojazdu. Dane te przesyłane przez nadajnik GPS wysyłane są natychmiast na  serwer gdzie po przetworzeniu prezentowane są na panelu naVira. Rozwiązanie to informuje o zużyciu paliwa, obrotach silnika oraz przebiegu. Jednak nie we wszystkich pojazdach można zastosować to rozwiązanie, zależne jest to od marki, modelu oraz roku produkcji pojazdu/maszyny.

3. Zabezpieczenie wlewu paliwa
Elektroniczny korek montuje się bezpośrednio w kołnierzu wlewu paliwa. Urządzenie to wykorzystuje technologie RFID (Radio Frequency IDentification), bezprzewodowo komunikuje się z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu paliwa. Dzięki niemu otrzymujemy informację o lokalizacji i czasie otwarcia i zamknięcia korka. Sitko antykradzieżowe zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa. Korek zawiera również alarm wewnętrzny, który informuje kierowcę o otwarciu korka poprzez sygnalizator dźwiękowy umieszczony w kabinie pojazdu. Istnieje możliwość zamontowania syreny zewnętrznej, która sygnalizuje otwarcie korka na zewnątrz pojazdu.

Czujniki

otwarcie/zamknięcie drzwi

Identyfikacja kierowcy

Identyfikacja kierowcy pozwala ustalić jaki kierowca, kiedy i jak długo poruszał się danym pojazdem.

Pomiar temperatury

Rzeczywisty pomiar temperatury daje możliwość stałej kontroli nad temperaturą nie będąc w pojeździe. Idealne rozwiązanie dla różnego rodzaju chłodni.

Komunikator 2 w 1

Komunikator 2 w 1, czyli nawigacja i komunikacja w jednym. Doskonałe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, pozwalające na znaczną redukcję rachunków telefonicznych. Komunikator to dotykowy ekran, dzięki któremu właściciel firmy może być w stałym kontakcie z kierowcą.

Dzięki tej inwestycji są Państwo w stanie zaoszczędzić przy przebiegu 8 000 km miesięcznie i średnim obniżeniu spalania o 10%, nawet 1700pln miesięcznie dla każdego pojazdu.

Korzyści

 • Kontrola pracy kierowców
 • Zwiększenie bezpieczeństwa pracownika, pojazdu, ładunku na terenie całej Europy
 • Dokładne raporty o pracy pojazdów oraz ich lokalizacji
 • Alarm dźwiękowy dla kierowcy przy niepowołanym otwarciu zbiornika
 • Wgląd jak pojazd jest użytkowany, czyli obroty silnika, prędkość
 • Wzrost wydajności pracownika

Zadzwoń: 884 830 830 lub napisz: dzial.handlowy@navira.pl i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.

Zadzwoń już teraz!