Lokalizacja zwierząt przez system GPS

W błędzie są ci, którzy uważają, że technologia GPS pozwala tylko na proste i szybkie zlokalizowanie skradzionego samochodu. System ten jest obecnie wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie niż jeszcze kilka lat temu.

A postępująca miniaturyzacja urządzeń pozwala wykorzystywać GPS także do lokalizowania ludzi oraz zwierząt domowych. Nasze zwierzaki mają to do siebie, że czasem lubią się oddalić. Dotyczy to zarówno zwierząt wychodzących, które po prostu zapuszczą się w nieznane przez siebie rejony, jak i tych, które na co dzień nie wychodzą, tylko czasem zdarzy im się czmychnąć swojemu właścicielowi przez okno czy otwarte drzwi.

W każdym przypadku pomoże nam lokalizator GPS dla zwierząt. To niewielkie urządzenie pozwala nam błyskawiczne określenie, gdzie nasz pupil się zabłąkał i bezpiecznie sprowadzenie małego uciekiniera do domu. Dodatkowo możemy także określić, w jakich granicach zwierzak jest bezpieczny i kiedy zostaną one przekroczone, to natychmiast zostaniemy o tym poinformowani drogą SMS-ową.