Lokalizacja GPS samochodów osobowych

Zastosowanie systemu GPS w firmowej flocie pojazdów osobowych pozwala na szczegółową kontrolę codziennej pracy kierowców pełniących różnorodne funkcje w firmie. Z aut służbowych korzystają bowiem zarówno kierowcy trudniący się dostawą towarów, kurierzy, jak i przedstawiciele handlowi.

GPS pozwala zarówno na rejestracje przebytej trasy wraz z postojami, osiąganej prędkości, jak i bieżących obrotów silnika, stanu akumulatora, ilości paliwa w zbiorniku oraz jego zużycia. Szczególnie ten ostatni aspekt jest ważny dla właścicieli zarówno mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. Bierze się to z wysokich cen paliw, które generują niemałe koszty dla każdej firmy. Tutaj zużycie mamy jak na dłoni i możemy w porę reagować na wszelkie nieprawidłowości z tym związane. Pojazdy możemy kontrolować zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Zastosowanie nowoczesnych systemów GPS dla samochodów osobowych znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa pracowników oraz samych pojazdów. A w razie zaistnienia kradzieży pozwala na szybkie odnalezienie samochodu.