Lokalizacja GPS jachtów i łodzi

Można by nieco przewrotnie rzec, że bezpieczeństwo łodzi oraz jachtów to temat rzeka. Właściciele dwoją się i troją, aby zapewnić sobie spokój zarówno w czasie kiedy łódź jest używana, jak i w czasie kiedy stoi w garażu czy innym miejscu przeznaczonym do przechowywania nierzadko oddalonym od miejsca zamieszkania o setki kilometrów.

Monitoring GPS jest rozwiązaniem na te bolączki. Wykorzystują go zarówno właściciele jachtów, łodzi, motorówek oraz innego sprzętu pływającego. Pozwala na lokalizację pojazdu w czasie rzeczywistym, co ma duże znaczenie zarówno w sezonie, jak i poza nim, kiedy sprzęt zostanie np. skradziony. Ponadto mamy możliwość obserwacji pracy silnika, stanu akumulatora, jak i pokonanego dystansu oraz postojów na trasie.

W niektórych modelach sprzętu można także monitorować na bieżąco zużycie paliwa. Jest to rozwiązanie, które sprawia, że mamy pełną kontrolę nad sprzętem a co za tym idzie, znacząco podnosi to poziom bezpieczeństwa zarówno jego samego, jak i użytkujących go osób.