Korzyści z monitoringu GPS dla pracownika

Instalowanie we flocie samochodów osobowych czy ciężarowych systemu monitoringu GPS przynosi wiele korzyści dla pracodawcy. Najważniejsze z nich to możliwość śledzenia pojazdu w czasie rzeczywistym, kontrola czasu pracy kierowcy, możliwość generowania raportów dotyczących średniego spalania paliwa i wiele więcej. A czy w ogóle istnieją korzyści z takiego systemu dla pracownika? Oczywiście, że tak!

dutro130mdlxtremeNiektórzy podnoszą głosy, że takie systemu ograniczają wolność pracownika i kontrolują każdy jego ruch. Prawda jest jednak taka, iż decyzja o montażu przez właściciela firmy monitoringu GPS jest jak najbardziej zgodna z prawem. Poza tym większość kierowców, gdyby miała swoją firmę transportową z pewnością zrobiłaby to samo. Ale monitoring GPS to także wiele korzyści dla samego kierowcy. Przede wszystkim zyskują oni w ten sposób nowoczesne narzędzie, które pomaga w wyznaczaniu trasy, podaje informacje o aktualnym ruchu, ostrzega przed zdarzeniami na drodze, takimi jak korki czy wypadki. Dodatkowo system podaje informacje o fotoradarach i prowadzonych na drodze kontrolach prędkości. To bardzo duża korzyść. System monitoringu GPS pozwala również w sytuacjach niebezpiecznych czy wręcz zagrażających życiu. Ma on wbudowany specjalny przycisk SOS, który po jego wciśnięciu natychmiast powiadamia właściciela firmy i inne służby o niebezpieczeństwie. Monitoring GPS pozwala również na automatyczne odcięcie pojazdowi paliwa. W przypadku kradzieży pojazdy lub jej próby można ochronić pracownika i pojazd. Monitoring GPS dzięki funkcji śledzenia pojazdów w czasie rzeczywistym pozwala na dokładne kontrolowanie oraz odtworzenie przebytej trasy. Jest to zabezpieczenie, które w szybki sposób może potwierdzić wykonanie w sposób należyty pracy. Jeśli np. zdarzy się klient, który twierdzi, że przedstawiciel handlowy do niego nie dojechał można to łatwo zweryfikować, co może pomóc pracownikowi w udowodnieniu swojej racji. System monitoringu GPS posiada wbudowany komunikator, który działa również za granicą. W sytuacji kiedy pracownik ma jakikolwiek problem, nie zna języka, może wykorzystać system GPS do komunikacji z przełożonym lub inną pomocną osobą.

Widać zatem, że system monitoringu GPS to narzędzie, które może być bardzo pomocne w codziennym wykonywaniu swoich obowiązków przez pracowników. Korzyści z takiego rozwiązania odczują więc zarówno właściciele pojazdów, jak i ich użytkownicy.