Kontrola samochodów ciężarowych

z10811285Q,Ekologiczna-ciezarowka-MercedesaFirmy transportowe z uwagi na branżę, w której na bieżąco funkcjonują, generują zarówno zysk, jak i największe koszty za pomocą floty transportowej. Warto więc właśnie w tym miejscu położyć nacisk na wprowadzanie ewentualnych oszczędności. Co ważne jednak – nie mogą się one odbić na jakości oferowanych usług, ponieważ będzie to prowadziło w linii prostej do spadku przychodów i koło się zamknie. Co z tego, że wprowadzimy niewielkie oszczędności, skoro straty będą jeszcze większe?

Trzeba więc tutaj działać według określonego planu, który sprawi, że wprowadzane oszczędności nie doprowadzą do realnych strat, a zwiększenia zysków. Warto więc zainwestować w urządzenia umożliwiające ścisłą kontrolę pracy każdego z pojazdów i kierowców. Obecnie dostępny sprzęt pozwala na bardzo dokładny wgląd w prędkość danego auta, stan pracy silnika, czas pracy kierowców, pomiar postojów, stanu akumulatora, oraz oczywiście pokonanego dystansu. Zdecydowanie wspiera to uczciwość kierowców zarówno w zakresie zużycia paliwa, jak również czasu potrzebnego na dotarcie do celu.

Bardzo precyzyjny pomiar paliwa możliwy jest dzięki zabezpieczeniom wlewu, instalacji kontrolera sieci, lub cyfrowej sondy. Dodatkowo można użyć czujników otwarcia i zamknięcia drzwi, identyfikatorów dla kierowców oraz systemów połączonych z komputerem pokładowym, które umożliwią komunikację z pojazdem w czasie rzeczywistym.