Kontrola pracy pojazdów komunalnych

Systemy nawigacji GPS sprawdzą się nie tylko w ciężarówkach, autobusach czy pojazdach osobowych z firmowej floty, Mogą z powodzeniem być wykorzystywane w maszynach rolniczych bądź budowlanych czy pojazdach komunalnych.

Oprócz podstawowych danych z zakresu lokalizacji oraz stanu technicznego samochodu, dostarczają szeregu innych danych, od poziomu zużycia paliwa poczynając, przez czujniki otwarcia i zamknięcia drzwi a na np. statystyk z zakresu wysypy wywrotki kończąc. To wszystko daje pełen obraz jakości i sprawności wykonanych zadań, zapewnia możliwość kontroli pracowników oraz skutecznej optymalizacji zakresu ich obowiązków. W przypadku pojazdów komunalnych, wykonujących pracę w warunkach specjalnych (np. piaskarek), wygodnym rozwiązaniem okazuje się także komunikator, który ułatwia kontakt z kierowcą, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

W takiej sytuacji, skierowanie piaskarki w newralgiczne rejony, pozwoli znacznie efektywniej zadbać o jakość dróg. Zamontowanie opisywanego systemu, pozwala także na uzyskanie dodatkowych zniżek u ubezpieczycieli.