Funkcja ochronna GPS- zdalne odcięcie zapłonu

Funkcje GPS zapewniają zabezpieczenie auta osobowego, dostawczego, serwisowego lub busa na wiele różnych sposób. Dodatkowo umożliwiają również właścicielowi auta lub całej floty całkowitą kontrolę. Szczególną zaletą jest możliwość zabezpieczenia auta zdalnie i otrzymywanie informacji o nieprawidłowościach natychmiast po ich zaistnieniu za pośrednictwem SMS-a.

Poprzez komunikator połączony z systemem GPS auta można wyłączyć obwody elektryczne samochodu odpowiedzialne między innymi za pompę paliwa i zapłon. Bardzo istotny jest zwłaszcza zapłon, ponieważ w przypadku kradzieży samochodu. Po wysłaniu SMS-a uruchamia się bowiem blokada elektryczna, przez co zapłon i samochód zostaje unieruchomiony albo uruchamia się syrena alarmowa, zależy to od ustawień.

Następnie wysyłana jest informacja o lokalizacji danego samochodu, aby można było go w łatwy sposób odnaleźć. Stosowanie, więc systemu GPS nie tylko ułatwi podróż, ale także doskonale zabezpieczy auto przed różnorodnymi zagrożeniami. Warto zdecydować się na system GPS z funkcją ochronną zdalnego odcięcia zapłonu, ponieważ zapobiega on utracie auta.