Monitoring GPS to zbiór urządzeń umożliwiających stałą kontrolę pracy pojazdów różnego typu. Jednymi z nich są busy, autokary oraz autobusy.
Właściciele firm przewozowych coraz bardziej dbają o standard pojazdów, komfort i bezpieczeństwo pasażerów, ale pragną również zoptymalizować koszty prowadzonej przez siebie działalności przewozowej. Monitoring GPS autokarów jest do tego doskonałym rozwiązaniem. Zaawansowana platforma oferowana przez przedsiębiorstwo naVira, działa w oparciu o nowoczesne lokalizatory. Daje ona możliwość śledzenia trasy pokonywanej przez pojazd, sprawdzania bieżącej lokalizacji, reagowania w sytuacjach awaryjnych, weryfikowania rzeczywistego czasu pracy kierowcy oraz ilości zaplanowanych i nieoczekiwanych postojów. Ponadto monitoring GPS autobusów pozwala na wgląd w ich stan techniczny – rejestruje ilość obrotów silnika, prędkość, a także kontroluje zużycie paliwa. Rejestrując miejsca oraz godziny tankowania, monitoring autobusów umożliwia kontrolę paliwa. Dzięki temu przedsiębiorca może zoptymalizować koszty prowadzenia działalności przewozowej. Wszystkie nieprawidłowości czy jakiekolwiek nadużycia można od razu wyjaśnić z kierowcą lub dzięki archiwizacji danych, powrócić do tematu w czasie późniejszym.
Lokalizacja autobusów przez GPS to jednak nie tylko plus dla właściciela firmy – również kierowca oraz pasażerowie zyskują na systemie monitoringu autobusów. Przede wszystkim urządzenia GPS pozwalają na stały dostęp informacji na temat położenia pojazdu, co w poszczególnych przypadkach może nawet uratować życie.
Oferta monitoringu GPS skierowana jest do firm przewozowych, posiadających od jednego do nawet kilkuset pojazdów.
Nasze usługi pozwalają na kontrolę między innymi:
Lokalizacji pojazdów:
Kontroli paliwa:
Oferujemy 3 sposoby kontroli paliwa:
1. Sonda cyfrowa
Sonda cyfrowa jest obecnie najpopularniejszą formą kontroli paliwa. Charakteryzuje się wysokim i bardzo stabilnym odczytem parametrów paliwa. Sonda umieszczana jest pionowo w zbiorniku paliwa i mierzy jego poziom, wskazując tankowania i ewentualne upuszczenia.
2. Magistrala CAN
Magistrala CAN (Controller Area Network) to wyciąganie danych z komputera pokładowego pojazdu. Dane te przesyłane przez nadajnik GPS wysyłane są natychmiast na serwer gdzie po przetworzeniu prezentowane są na panelu naVira. Rozwiązanie to informuje o zużyciu paliwa, obrotach silnika oraz przebiegu. Jednak nie we wszystkich pojazdach można zastosować to rozwiązanie, zależne jest to od marki, modelu oraz roku produkcji pojazdu/maszyny.
3. Zabezpieczenie wlewu paliwa
Elektroniczny korek montuje się bezpośrednio w kołnierzu wlewu paliwa. Urządzenie to wykorzystuje technologie RFID (Radio Frequency IDentification), bezprzewodowo komunikuje się z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu paliwa. Dzięki niemu otrzymujemy informację o lokalizacji i czasie otwarcia i zamknięcia korka. Sitko antykradzieżowe zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa. Korek zawiera również alarm wewnętrzny, który informuje kierowcę o otwarciu korka poprzez sygnalizator dźwiękowy umieszczony w kabinie pojazdu. Istnieje możliwość zamontowania syreny zewnętrznej, która sygnalizuje otwarcie korka na zewnątrz pojazdu.
Czujniki
Identyfikacja kierowcy
Identyfikacja kierowcy pozwala ustalić jaki kierowca, kiedy i jak długo poruszał się danym pojazdem.
Komunikator 2 w 1
Komunikator 2 w 1, czyli nawigacja i komunikacja w jednym. Doskonałe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, pozwalające na znaczną redukcję rachunków telefonicznych. Komunikator to dotykowy ekran, dzięki któremu właściciel firmy może być w stałym kontakcie z kierowcą.
Korzyści:
Zadzwoń: 884 830 830 lub napisz: dzial.handlowy@navira.pl i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.
Zadzwoń już teraz!