Wyposażenie floty w alkomaty

Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem zarówno dla kierowcy, jak i dla przedsiębiorstwa, które go zatrudnia. Jednym z największych zagrożeń i najczęstszych powodów utraty prawa jazdy przez kierowców jest jazda pod wpływem alkoholu. Nie dziwi zatem coraz częstsze wyposażanie floty w alkomaty.

Spożywanie napojów alkoholowych od czasu do czasu nie jest niczym złym, pod warunkiem, że nie wsiadamy później za kółko. Zgodnie z prawem prowadzący pojazd może mieć maksymalnie 0,2 promila. Warto jednak wiedzieć, że organizm w różny sposób przyswaja alkohol – jeden zmieści się w limicie, gdy poczeka kwadrans po wypiciu dużego piwa, a drugi po małym nie powinien nigdzie jeździć przez półtorej godziny. Właśnie dlatego lepiej wyposażyć się w dobry alkomat.
Aby alkomat służył nam długo, a jego pomiar był wiarygodny polecamy urządzenia dowodowe.
Zaawansowana technologia alkomatów dowodowych pozwala na kontrolowanie wydalanego strumienia powietrza oraz pobieranie próbek. Posiada także system wewnętrzny, uniemożliwiający dokonanie pomiaru w przypadku, gdy czujnik posiada ślady alkoholu, pozostałe po poprzednim badaniu.