Szkoda środowiskowa

Kierowcy wykupujący standardowe ubezpieczenie OC nie zawsze mogą mieć pewność, że w razie wypadku otrzymają odszkodowanie. Jest tak choćby w sytuacji, w której dochodzi do szkody środowiskowej.

Ze szkodą środowiskową mamy do czynienia wtedy, kiedy wskutek wypadku samochodowego pojawiają się negatywne dla środowiska konsekwencje. Nie przewozisz takich substancji? Nie chodzi wyłącznie o Twoje auto. Jeśli jesteś sprawcą kolizji lub wypadku, w którym udział bierze taki pojazd, a substancje niebezpieczne przedostaną się do środowiska, możesz słono za to zapłacić. Z własnej kieszeni kierowca musi wtedy pokryć koszty: usunięcia substancji z danego terenu, przywrócenia zaburzonej różnorodności biologicznej oraz rekultywacji zanieczyszczonej gleby. Może być to bardzo wysoka kwota sięgająca nawet kilkuset tysięcy złotych.

Aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją sprawdź swoje OC. Wiele firm w związku z coraz bardziej restrykcyjnymi dyrektywami unijnymi wzbogacają ofertę o rozwiązania zabezpieczające kierowców przed pokrywaniem kosztów usuwania szkód środowiskowych.