Monitoring GPS dla przedsiębiorstw komunalnych

Firma naVira serdecznie zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa komunalne zarządzające dowolną ilością pojazdów.

Nasza oferta skierowana jest do firm zajmujących się wszelakimi robotami drogowymi oraz usuwaniem nieczystości i śmieci. Wiemy, że efektywność pracy w tej branży w dużej mierze zależy od właściwego zorganizowania procesów logistycznych. Takie działanie skutkuje zachowaniem porządku oraz drożności ciągów komunikacyjnych. Z tego względu oferujemy nowoczesny sprzęt pozwalający monitorować sprzęt komunalny.

Współpracujemy z przedsiębiorstwami komunalnymi (monitoring śmieciarek) na terenie całego kraju: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok.

Decydując się na współpracę z naVira przedsiębiorca może stale mieć wgląd w lokalizację odśnieżarek, śmieciarek, wozów asenizacyjnych oraz innych pojazdów. Dzięki możliwości archiwizacji informacji, do zapisu trasy można także wrócić w czasie późniejszym.

Poza lokalizacją, monitoring GPS daje także możliwość kontrolowania zużycia paliwa. Niestety, część zatrudnianych przez firmy pracowników nieuczciwie traktuje swojego pracodawcę i dopuszcza się kradzieży paliwa z baku. Kontrola paliwa pozwoli zażegnać ten problem, a co za tym idzie zoptymalizować koszty prowadzenia działalności.

GPS pojazdów komunalnych zdecydowanie usprawni działanie przedsiębiorstwa, zapewni bezpieczeństwo pracodawcy oraz operatorów urządzeń. System naVira pokazuje także bieżącą prędkość pojazdu, stan pracy silnika oraz akumulatora. Zapewni również kontrolę nad przeprowadzonymi pracami oraz da możliwość rozliczenia czasu pracy kierowców. Nawigacja dzięki łatwym do odczytania raportom pokazuje ilość i czas trwania przerw pracownika.

Nasze usługi pozwalają na kontrolę między innymi:

Lokalizacji pojazdów:

 • lokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym
 • prędkość pojazdu
 • stan pracy silnika
 • czas pracy kierowców
 • pokonany dystans
 • dokładne postoje pojazdu
 • stan akumulatora

Kontroli paliwa:

Oferujemy 3 sposoby kontroli paliwa:

1. Sonda cyfrowa

Sonda cyfrowa jest obecnie najpopularniejszą formą kontroli paliwa. Charakteryzuje się wysokim i bardzo stabilnym odczytem parametrów paliwa. Sonda umieszczana jest pionowo w zbiorniku paliwa i mierzy jego poziom, wskazując tankowania i ewentualne upuszczenia.

2. Magistrala CAN

Magistrala CAN (Controller Area Network) to wyciąganie danych z komputera pokładowego pojazdu. Dane te przesyłane przez nadajnik GPS wysyłane są natychmiast na  serwer gdzie po przetworzeniu prezentowane są na panelu naVira. Rozwiązanie to informuje o zużyciu paliwa, obrotach silnika oraz przebiegu. Jednak nie we wszystkich pojazdach można zastosować to rozwiązanie, zależne jest to od marki, modelu oraz roku produkcji pojazdu/maszyny.

3. Zabezpieczenie wlewu paliwa

Elektroniczny korek montuje się bezpośrednio w kołnierzu wlewu paliwa. Urządzenie to wykorzystuje technologie RFID (Radio Frequency IDentification), bezprzewodowo komunikuje się z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu paliwa. Dzięki niemu otrzymujemy informację o lokalizacji i czasie otwarcia i zamknięcia korka. Sitko antykradzieżowe zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa. Korek zawiera również alarm wewnętrzny, który informuje kierowcę o otwarciu korka poprzez sygnalizator dźwiękowy umieszczony w kabinie pojazdu. Istnieje możliwość zamontowania syreny zewnętrznej, która sygnalizuje otwarcie korka na zewnątrz pojazdu.

Czujniki

 • otwarcie/zamknięcie drzwi
 • wysypu śmieci

Identyfikacja kierowcy

Identyfikacja kierowcy pozwala ustalić jaki kierowca, kiedy i jak długo poruszał się danym pojazdem.

Komunikator 2 w 1

Komunikator 2 w 1, czyli nawigacja i komunikacja w jednym. Doskonałe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, pozwalające na znaczną redukcję rachunków telefonicznych. Komunikator to dotykowy ekran, dzięki któremu właściciel firmy może być w stałym kontakcie z kierowcą.

Korzyści:

 • Kontrola pracy kierowców
 • Zwiększenie bezpieczeństwa pracownika, pojazdu, ładunku na terenie całej Europy
 • Dokładne raporty o pracy pojazdów oraz ich lokalizacji
 • Alarm dźwiękowy dla kierowcy przy niepowołanym otwarciu zbiornika
 • Wgląd jak pojazd jest użytkowany, czyli obroty silnika, prędkość
 • Wzrost wydajności pracownika
 • Zamontowanie GPS daje możliwość zniżki ubezpieczeniowej

Zadzwoń: 884 830 830 lub napisz: dzial.handlowy@navira.pl i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.

Zadzwoń już teraz!