Sposoby na zmniejszenie zużycia paliwa

Kierowcy, szczególnie ci, którzy codziennie pokonują wiele kilometrów, powinni znać i pamiętać o podstawowych zasadach wpływających na zmniejszenie zużycia paliwa. Oczywiście w dużej mierze zależy to od sposobu prowadzenia pojazdu i pamiętaniu o zasadach ekonomicznej jazdy. To jednak nie wszystko.

Aby auto zużywało mniej paliwa warto skontrolować ciśnienie w kołach – zbyt niskie będzie bowiem powodować nie tylko szybsze zużycie opon, ale także znaczące zwiększenie zużycia paliwa. W przypadku wymiany kół, warto zdecydować się na zakup opon o zmniejszonych oporach toczenia oraz lekkich, aluminiowych felgach. Ponadto należy pamiętać o regularnej wymianie oleju (zużyty olej znacząco zwiększa zużycie paliwa), filtra (zapchany utrudnia zasysanie powietrza), świec i przewodów wysokiego napięcia.

Ponadto należy wiedzieć, że im lżejsze auto, tym mniej paliwa pobiera. Warto zatem wyjąć zbędne rzeczy z bagażnika. Również częste korzystanie z klimatyzacji wpływa na zwiększenie ilości zużywanego paliwa. Zwracając uwagę na te elementy można obniżyć pobieranie paliwa nawet o 10%.