Pożyczanie auta bez obaw

Coraz częściej nie trzeba być posiadacze własnego auta, by móc cieszyć się jazdą. Na rynku działa coraz więcej wypożyczalni samochodów. Praktyką stało się również oferowanie przez właścicieli warsztatów czy ubezpieczycieli samochodów zastępczych. Dla właścicieli takich firm idealnym rozwiązaniem jest system monitoringu GPS .

10665688545_de9c51c976_nSystem taki daje wiele możliwości dla właścicieli firm zajmujących się wypożyczaniem aut. Dzięki danym uzyskiwanym z nadajnika zamontowanego w aucie mogą oni na bieżąco kontrolować to gdzie jest auto i z jaką prędkością się porusza. Często firmy ustalają dzienne limity kilometrów lub maksymalny obszar po jakim mogą poruszać się samochody. Dzięki systemowi monitoringu GPS po przekroczeniu ustalonych parametrów właściciel firmy od razu zostanie poinformowany o tym wiadomością SMS. Monitoring umożliwia sprawdzanie wielu wybranych danych, takich jak np. poziom paliwa czy obroty silnika. Dzięki temu można łatwo ustalić w jaki sposób wypożyczająca osoba obchodzi się z autem. Dodatkowo GPS jest najlepszym zabezpieczeniem auta oraz innym niebezpiecznymi sytuacjami. Podobne zastosowanie systemu znajdą właściciele warsztatów samochodowych i ubezpieczycieli, którzy udostępniają swoim klientom samochody zastępcze. Ale monitoring GPS sprawdzi się również w przypadku osób prywatnych. Jedną z możliwości jest chociażby kontrola przez rodzica tego w jaki sposób pożyczony samochód użytkuje dziecko. Łatwo można ustalić gdzie się znajduje oraz to czy porusza się w bezpieczny sposób.

Monitoring GPS jest więc skutecznym narzędziem, które pozwala na kontrolowanie wypożyczanych lub udostępnianych innym aut. Pozwala również na poprawę bezpieczeństwa i stanowi zabezpieczenie przed kradzieżą.