Pomiar temperatury w autach dostawczych

Przewożenie towaru autami dostawczymi w cieplejszym okresie stanowi spore utrudnienie i dyskomfort, a wysokie temperatury dodatkowo także zagrażają przewożonym produktom.

Szczególnie jeżeli jest to żywność, leki lub inne produkty mogące ulec zniszczeniu pod wpływem nieodpowiedniej temperatury. W celu zabezpieczenia warto zdecydować się na zainstalowanie systemu monitorowania pojazdów GPS z pomiarem temperatury. Umożliwi on bowiem, dzięki swoim cyfrowym czujnikom kontrolę temperatury w komorze silnika, cieczy chłodzącej i przewożonego ładunku w ładowni pojazdu. Dodatkowo system transportu posiada także rejestrator danych w kabinie kierowcy oraz czujniki temperatury i otwarcia drzwi z pamięcią rejestracji.

Kontroluje się w ten sposób, więc również warunki kierowcy. Czujniki te swoim działaniem monitorują i dokumentują zmiany wewnątrz, przez co można wykorzystać je podczas reklamacji. Wykresy wykonywane za pomocą systemu oddają przebieg temperatury, oznaczając przy tym także konkretną godzinę i datę. Dlatego pomiar temperatury ułatwiają kontrolę i stanowią rodzaj zabezpieczenia dla firm zajmujących się przewozem.