Monitoring GPS samochodów dostawczych

Dla właścicieli firm, w których szczególną rolę odgrywa transport, bardzo istotne powinno być zarówno bezpieczeństwo pracowników, jak i monitoring floty pojazdów.

Współpracujemy z przedsiębiorstwami na terenie całego kraju: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok.

Monitorujemy duże przedsiębiorstwa transportowe z flotą kilkaset samochodów oraz małe firmy posiadające np. 1 pojazd.  Przez lata prowadzenia działalności zdobyliśmy doświadczenie, które sprawia, że można nam spokojnie powierzyć kwestię monitoringu floty samochodowej każdej firmy.
Monitoring pojazdów GPS daje przede wszystkim możliwość pełnej rejestracji trasy pokonanej przez samochód, ilość zaplanowanych oraz niezaplanowanych postojów, co w efekcie pozwala obliczyć faktyczny czas pracy kierowcy. Dodatkowo monitoring samochodów dostawczych udostępnia informacje na temat prędkości, z którą porusza się pojazd, obrotów silnika oraz ilością tankowań. Oferowane przez nas urządzenia do monitoringu floty GPS służą również do kontrolowania zużycia paliwa. Magistrala CAN wyciągając dane z komputera pokładowego umożliwia kontrolę paliwa w bardzo efektywny sposób. Monitoring GPS wskazuje także bieżącą temperaturę wewnątrz pojazdu, nawet w sytuacji, w której nikogo nie ma w środku. Jest to szczególnie istotne w przypadku przewożenia żywności przechowywanej w warunkach chłodniczych. Lokalizacja GPS pojazdów dostawczych umożliwia także stałą komunikację z pracodawcą, co sprawia, że na bieżąco można korygować trasę lub po prostu być z nim w kontakcie.

Największą zaletą monitoringu floty GPS, która istotna jest dla pracownika dotyczy jego bezpieczeństwa. Kierowca w każdej chwili może wezwać pomoc lub w sytuacji awaryjnej może to zrobić pracodawca.

Nasze usługi pozwalają na kontrolę między innymi:

Lokalizacji pojazdów:

 • lokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym
 • prędkość pojazdu
 • stan pracy silnika
 • czas pracy kierowców
 • pokonany dystans
 • dokładne postoje pojazdu
 • stan akumulatora

Kontroli paliwa:

Magistrala CAN

Magistrala CAN (Controller Area Network) to wyciąganie danych z komputera pokładowego pojazdu. Dane te przesyłane przez nadajnik GPS wysyłane są natychmiast na  serwer gdzie po przetworzeniu prezentowane są na panelu naVira. Rozwiązanie to informuje o poziomie paliwa w zbiorniku, zużyciu paliwa, obrotach silnika oraz przebiegu. Jednak nie we wszystkich pojazdach można zastosować to rozwiązanie, zależne jest to od marki, modelu oraz roku produkcji pojazdu/maszyny.

Czujniki

 • otwarcie/zamknięcie drzwi

Identyfikacja kierowcy

Identyfikacja kierowcy pozwala ustalić jaki kierowca, kiedy i jak długo poruszał się danym pojazdem.

Pomiar temperatury

Rzeczywisty pomiar temperatury daje możliwość stałej kontroli nad temperaturą nie będąc w pojeździe. Idealne rozwiązanie dla różnego rodzaju chłodni.

Komunikator 2 w 1

Komunikator 2 w 1, czyli nawigacja i komunikacja w jednym. Doskonałe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, pozwalające na znaczną redukcję rachunków telefonicznych. Komunikator to dotykowy ekran, dzięki któremu właściciel firmy może być w stałym kontakcie z kierowcą.

Korzyści:

 • Kontrola pracy kierowców
 • Zwiększenie bezpieczeństwa pracownika, pojazdu, ładunku na terenie całej Europy
 • Dokładne raporty o pracy pojazdów oraz ich lokalizacji
 • Wgląd jak pojazd jest użytkowany, czyli obroty silnika, prędkość
 • Wzrost wydajności pracownika
 • Zamontowanie GPS daje możliwość zniżki ubezpieczeniowej

Zadzwoń: 884 830 830 lub napisz: dzial.handlowy@navira.pl i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.

Zadzwoń już teraz!