Monitoring GPS z korzyścią dla kierowcy

Zgodnie z prawem właściciel firmy może zamontować w swoich pojazdach urządzenia monitorujące, jednak często jest to postrzegane przez kierowców-pracowników za narzędzie inwigilacji. Czy słusznie?

Owszem, może ono służyć pracodawcy do śledzenia pojazdu, kontroli paliwa oraz sprawdzenia czy kierowca należycie wypełnia powierzone mu obowiązki, ale dodatkowo przedsiębiorca zapewnia w ten sposób bezpieczeństwo i wygodę swojemu pracownikowi. Kierowca przede wszystkim zyskuje pomoc w dotarciu do celu. Monitoring GPS na bieżąco pozwala określić trasę, informuje o korkach, wypadkach oraz innych zdarzeniach drogowych. Kierowca otrzymuje również informację o rozmieszczonych w pobliżu fotoradarach oraz policyjnych kontrolach prędkości. O jego bezpieczeństwie w ogromnej mierze decyduje specjalny przycisk SOS.

Po jego wciśnięciu właściciel firmy automatycznie powiadamiany jest o niebezpieczeństwie. Dzięki informacji dotyczącej położenia pojazdu wysłanie odpowiednich służb ratunkowych nie stanowi problemu. Monitoring GPS umożliwia także automatyczne odcięcie paliwa w przypadku kradzieży auta. W razie problemów komunikacyjnych za granicą, kierowca ma także możliwość szybkiego skontaktowania się z pomocną osobą przy użyciu wbudowanego komunikatora. Jak widać korzyści z zamontowania takiego systemu są równie wymierne dla pracodawcy jak i dla pracownika.