Monitoring GPS samochodów osobowych

Monitoring GPS to bardzo popularne rozwiązanie stosowane przez zdecydowaną większość przedsiębiorców dysponujących flotą pojazdów, operowanych przez ich pracowników. Początkowo kierowcy podchodzili do monitoringu GPS niechętnie. Kojarzył się on z narzędziem sprawdzającym pracę.

Właściciel firmy może bowiem w każdej chwili sprawdzić gdzie przebywa jego pracownik, monitorować całość przebytej trasy, zweryfikować ilość postojów oraz ilość czasu spędzonego za kółkiem. Ponadto monitoring GPS samochodów osobowych oferowany przez firmę naVira umożliwia również podejrzenie stanu akumulatora, obrotów silnika oraz ilości tankowań. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na możliwość kontrolowania ilości paliwa w zbiorniku – pozwala to wyeliminować ryzyko upuszczania go z baku przez nieuczciwych kierowców.

Korzyści dla pracodawcy jak widać jest sporo, ale czy monitoring jest przydatny także kierowcy? Zdecydowanie tak, ponieważ pozwala on na bieżąco sprawdzać trasę i wskazać możliwie najszybszą. Bardzo ważnym elementem przemawiającym za monitoringiem jest także kwestia bezpieczeństwa. Pracodawca. wiedząc gdzie znajduje się pojazd, może szybko udzielić pomocy pracownikowi, jeśli ten takowej potrzebuje.