Monitoring floty

Monitoring floty jest systemem pozwalającym monitorowanie w czasie rzeczywistym tego, co dzieje się z wybranymi obiektami. Obiektami monitorowanymi przez system mogą być różnorodne pojazdy: osobowe, ciężarowe, specjalistyczne, komunalne, busy, a nawet łodzie, motorówki, motocykle, maszyny rolnicze i budowlane.

Nadajnik GPS można umieścić na ich pokładzie bez większych utrudnień. Wszystkie dane dotyczące poszczególnych pojazdów lub ich grup są dostępne zdalnie w czasie rzeczywistym. Umożliwia to dużą elastyczność w zarządzaniu flotą i kierowanie zasobów tam, gdzie zostaną najefektywniej wykorzystane. Poza tym system pozwala usprawnić pracę, wykrywać problemy, niedoskonałości lub awarie. Mierzona jest prędkość z jaką porusza się pojazd oraz inne parametry dotyczące jego eksploatacji.

Wszystkie dane są zapisywane i archiwizowane, dzięki czemu możliwe jest powrócenie do nich w czasie późniejszym. Jest to cenne z punktu widzenia pracodawcy, który po powrocie pracownika może prześledzić z nim jego przejazd.