Młody kierowca za kółkiem

Na drodze konieczna jest ostrożność, koncentracja, refleks, wiedza teoretyczna i w końcu praktyka. Większość z tych rzeczy zdobywa się z czasem, jednak każdy musi kiedyś od czegoś zacząć.
Prawo jazdy uzyskuje się stosunkowo wcześnie. Mając skończone 18 lat śmiało można udać się na kurs, a następnie zdawać egzamin.

Najczęściej jednak młodych kierowców nie stać na zakup pojazdu dla siebie i pożyczają auto od rodziców.
Mając świadomość tego, że osiemnastolatkowie nie posiadają doświadczenia za kierownicą, nie dziwi zatem fakt, że jest to moment stresujący dla rodziców. Możemy jednak zaproponować narzędzie, które będzie skutecznie kontrolować jazdę dziecka. Mamy na myśli system monitoringu GPS. Wbudowany odbiornik dostarcza informacji nt: sposobu prowadzenia pojazdu, ilości tankowań, średniej prędkości, a także ilości przejechanych km. Co jednak najważniejsze – nadajnik informuje również o bieżącym położeniu nastolatka.
Rodzic ma dostęp do danych z odbiornika po zalogowaniu się na swoje konto. Wystarczy jakiekolwiek urządzenie z dostępem do internetu. Dodatkowo z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów została stworzona specjalna aplikacja na urządzenia mobilne.