Monitoring GPS pojazdów i maszyn rolniczych

Zaawansowanie technologiczne dotarło do każdej gałęzi gospodarki. Nie inaczej jest w przypadku rolnictwa. Ze względu na stosowanie przez branżę rolniczą coraz większej ilości nowoczesnych rozwiązań, również przedsiębiorstwo naVira wychodzi naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom. Wprowadziliśmy bowiem możliwość zamontowania monitoringu maszyn rolniczych.

Kontrola maszyn rolniczych to obok nowoczesnych urządzeń służących do zarządzania i karmienia zwierząt najbardziej popularne systemy stosowane w prężenie rozwijających się gospodarstwach. GPS rolniczy to doskonały sposób na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kradzieży sprzętu. Ponadto monitoring GPS daje także możliwość kontrolowania zużycia paliwa oraz pozwala bezsprzecznie określić czas pracy operatora. Przebyta przez pojazd trasa, prędkość oraz ilość postojów są archiwizowane, zatem nawet po czasie można do nich wrócić. Na bieżąco można także śledzić stan akumulatora, zawartość baku oraz obroty silnika. Kontrola paliwa pozwoli Państwu współpracować wyłącznie z uczciwymi i rzetelnymi pracownikami.

Dzięki monitorowaniu maszyn rolniczych codzienna praca jest znacznie wygodniejsza i prostsza. System pozwala na stały kontakt pracodawcy z pracownikiem. Warto także wspomnieć, że ze względu na użytkowanie maszyn w okresie letnim, nasze przedsiębiorstwo daje Państwu możliwość zawieszenia abonamentu w miesiącach zimowych. Pozwoli to zaoszczędzić ok. 25% kosztów związanych z posiadaniem nawigacji rolniczej.

Obsługujemy Klientów posiadających zarówno niewielkie floty pojazdów, jak i gospodarstwa zarządzające wieloma urządzeniami i pracownikami.

W okresie wzmożonej aktywności nasze usługi pozwalają na kontrolę między innymi:

Lokalizacji maszyn

 • lokalizacja pojazdu/maszyny w czasie rzeczywistym
 • prędkość pojazdu/maszyny
 • stan pracy silnika
 • czas pracy kierowców
 • pokonany dystans
 • wszystkie postoje maszyn
 • stan akumulatora

Kontroli paliwa

Oferujemy 3 sposoby kontroli paliwa:

1. Sonda cyfrowa

Sonda cyfrowa jest obecnie najpopularniejszą formą kontroli paliwa. Charakteryzuje się wysokim i bardzo stabilnym odczytem parametrów paliwa. Sonda umieszczana jest pionowo w zbiorniku paliwa i mierzy jego poziom, wskazując tankowania i ewentualne upuszczenia.

2. Magistrala CAN

Magistrala CAN (Controller Area Network) to wyciąganie danych z komputera pokładowego pojazdu. Dane te przesyłane przez nadajnik GPS wysyłane są natychmiast na  serwer, gdzie po przetworzeniu prezentowane są na panelu naVira. Rozwiązanie to informuje o zużyciu paliwa, obrotach silnika oraz przebiegu, jednak nie we wszystkich pojazdach można zastosować to rozwiązanie, zależne jest to od marki, modelu oraz roku produkcji pojazdu/maszyny.

3. Zabezpieczenie wlewu paliwa

Elektroniczny korek montuje się bezpośrednio w kołnierzu wlewu paliwa. Urządzenie to wykorzystuje technologie RFID (Radio Frequency IDentification), bezprzewodowo komunikuje się z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu paliwa. Dzięki niemu otrzymujemy informację o lokalizacji i czasie otwarcia i zamknięcia korka. Sitko antykradzieżowe zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa. Korek zawiera również alarm wewnętrzny, który informuje kierowcę o otwarciu korka poprzez sygnalizator dźwiękowy umieszczony w kabinie pojazdu. Istnieje możliwość zamontowania syreny zewnętrznej, która sygnalizuje otwarcie korka na zewnątrz pojazdu.

Możliwość identyfikacji danego pracownika bądź przypisania go do konkretnego pojazdu

Czujniki

 • otwarcia/ zamknięcia drzwi
 • precyzyjny monitoring stanu naczepy/przyczepy

Komunikator 2 w 1

Komunikator 2 w 1, czyli nawigacja i komunikacja w jednym. Doskonałe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, pozwalające na znaczną redukcję rachunków telefonicznych. Komunikator to dotykowy ekran, dzięki któremu właściciel firmy może być w stałym kontakcie z kierowcą.

Korzyści

 • Kontrola pracy operatorów bądź kierowców
 • Zabezpieczenie maszyn i zasobów paliwowych przed kradzieżą
 • Dokładne raporty o pracy pojazdów (w przeliczeniu na motogodziny), sposobie użytkowania pojazdu
 • Alarm dźwiękowy dla kierowcy przy niepowołanym otwarciu zbiornika
 • Wgląd w jaki sposób użytkowany jest pojazd, czyli obroty silnika, prędkość itd.
 • Wzrost wydajności pracownika

Zadzwoń: 884 830 830 lub napisz: dzial.handlowy@navira.pl i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.

Zadzwoń już teraz!