Magistrala CAN

Aby zrozumieć działanie magistrali CAN chcielibyśmy wyjaśnić na czym polega działanie magistrali komputerowej. Jest to połączenie jednej lub większej liczby urządzeń z układami mikroprocesorowymi, umożliwiającymi transmisję oraz rozdział danych.

Stosowana jest zarówno w autach firmowych oraz prywatnych. Magistrala CAN (Controller Area Network) postała w latach 80. XX w. Początkowo wykorzystywana była wyłącznie w celach motoryzacyjnych. Z czasem znalazła zastosowanie także w innych branżach. Zamontowanie magistrali w pojazdach niesie za sobą wiele dobrego. Uproszczenie konstrukcji zapewnia większą niezawodność auta. Z kolei mniejsza ilość przewodów decyduje także o niższym koszcie produkcyjnym. Przedsiębiorstwa logistyczne, kurierskie czy jakiekolwiek firmy posiadające auta firmowe zachęcamy do skorzystania z możliwości założenia magistrali CAN umożliwiającej kontrolowanie ilości zużytego paliwa, informującej o obrotach silnika oraz przebiegu.

Dzięki proponowanej przez nas technologii w łatwy i szybki sposób informacje przesyłane przez GPS przetwarzane są na serwerze i prezentowane na panelu naVira. Moduł CAN jest bardzo dokładny, także przy dłuższych przebiegach.