Lokalizacja pojazdów ciężarowych przez nadajnik GPS

Lokalizacja pojazdów ciężarowych przez nadajnik GPS daje wyższe poczucie bezpieczeństwa i pozwala na sprawną organizację pracy każdego z kierowców. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku firm, które dysponują mocno rozbudowaną flotą, wymagającą udoskonalonego sposobu koordynowania prac.

Proponowane przez nas systemy, dostarczają wiele szczegółowych informacji, przesyłanych przez nadajnik GPS, umieszczony w ciężarówce bądź innym pojeździe. Za ich pomocą można skontrolować zakres wykonanych zadań, rozliczyć czas pracy kierowców czy też monitorować poziom zużycia paliwa bądź innych parametrów (np. temperatury w chłodni). Analiza podstawowych danych dotyczących przebytej trasy, to doskonałe narzędzie do optymalizacji oraz planowania nowych zadań.

Stały kontakt z kierowcą daje szansę na elastyczne wprowadzanie zmian i zabezpiecza na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż nawigacja GPS jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybkie odzyskanie pojazdu, który padnie ofiarą ewentualnej kradzieży.