Lokalizacja łodzi i jachtów przez system GPS

O tym, jak ważne są pojazdy pływające dla swoich właścicieli, nie trzeba nikogo przekonywać. Po pierwsze są one ważne pod względem emocjonalnym po drugie zaś pod kątem znacznych środków finansowych w nie zainwestowanych.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, iż łodzie, motorówki czy jachty przez znaczną część roku pozostają nieużywane, czekając na sezon. To sprawia, że stanowią łatwy łup dla wszelkiej maści złodziei, którzy mogą taki sprzęt w prosty sposób przetransportować na drugi koniec europy, nie budząc niczyich podejrzeń. Rozwiązaniem na te bolączki jest monitoring GPS jachtów oraz łodzi. Dzięki niemu zawsze będziemy wiedzieć, gdzie nasz sprzęt się znajduje. W razie kradzieży jego lokalizacja będzie niemal błyskawiczna.

Dodatkowo to rozwiązanie daje jeszcze inne możliwości, które cenią sobie klienci. Należą do nich np. monitoring zużycia paliwa, zdalna kontrola obrotów silnika oraz stanu akumulatora, oraz prędkości, jaką osiąga łódź. Pozwala to na wgląd w to, jak sprzęt jest użytkowany także podczas nieobecności właściciela, kiedy np. zostaje on wypożyczony osobom trzecim.