Lokalizacja i kontrola GPS autokarów

Firmy zarządzające flotą autobusów lub autokarów każdego dnia doceniają możliwości, jakie daje im wykorzystanie w pracy monitoringu GPS.

Już dawno przestał być on bowiem tylko lokalizatorem pojazdów, gdy zdarzy się kradzież. Współczesne rozwiązania GPS dają możliwości, o jakich jeszcze jakiś czas temu nam się nawet nie śniło. Nie dość, że możemy online mieć wgląd w całą trasę autobusu, jego prędkość, postoje, przybycia na przystanki co pozwala kontrolować czy przejazd przebiega zgodnie z ustalonym rozkładem. Możemy także w czasie rzeczywistym obserwować obroty silnika czy bieżący stan akumulatora w pojeździe.

Właściciele firm transportowych bardzo cenią sobie także możliwość kontroli zużycia paliwa. Możemy ją przeprowadzać z użyciem magistrali CAN, sondy cyfrowej lub zabezpieczenia wlotu paliwa. Na szczególną uwagę zasługuje także, możliwość bezpośredniej komunikacji z kierowcą bez użycia telefonu komórkowego co ma szczególne znacznie, jeśli podróżuje on za granicę. Dzięki temu można poczynić znaczne oszczędności na rozmowach międzynarodowych.