Lokalizacja Gps aut użyczanych

Istnieje wiele sytuacji, w których posiadana przez przedsiębiorstwa flota pojazdów jest na co dzień użytkowana przez bardzo dużą ilość osób trzecich.

Za przykład mogą tutaj posłużyć np. nowoczesne salony samochodowe oferujące samochody testowe, stacje naprawcze, które zapewniają swoim klientom samochody zastępcze czy szkoły nauki jazdy, które każdego dnia uczą kursantów. Takie samochody z powodzeniem można poddać lokalizacji GPS. Pozwoli nam ona dokładnie monitorować, jak każdy z użyczonych samochodów jest użytkowany poprzez bezpośrednią kontrolę osiąganej prędkości, pokonanego dystansu, stanu akumulatora czy obrotów silnika.

Jest także możliwość monitorowania spalania paliwa, co pozwala na stwierdzenie czy w jakimś momencie nie występują nadużycia. A jeśli już się pojawią, to można je eliminować w zarodku, zanim jeszcze się rozwiną. Można także pokusić się o stworzenie odpowiednich stref, w których samochód może się poruszać. Kiedy taka strefa zostanie naruszona, to właściciel otrzymuje powiadomienie poprzez wiadomość SMS.