Lokalizacja autobusów przez gps

W dzisiejszych czasach również autobusy są narażone na rozmaite negatywne następstwa ekonomiczne generujące wzrost kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Istnieją obecnie narzędzia, dzięki którym dowolne przedsiębiorstwo może zarówno poprawić bezpieczeństwo swojej floty transportowej oraz kierowców, jak również w ogromnym stopniu zmniejszyć koszty funkcjonowania.


Zastosować można systemy wykorzystujące GPS, które mogą z wielką dokładnością w czasie rzeczywistym raportować o miejscu położenia danego pojazdu, a także jego prędkości, stanu technicznego, a nawet czasie pracy zatrudnionych kierowców. Oczywiście stanowi to również wielkie zabezpieczenie w przypadku kradzieży.
A wszyscy kierowcy, którzy praktykują upuszczanie paliwa będą w tym wypadku w nie lada opałach z uwagi na możliwość zastosowania sondy paliwa, magistrali CAN lub zabezpieczenie wlewu. Wszystkie te urządzenia elektroniczne z wielką precyzją informują o zmianach stanu w baku paliwowym, co pozwala z łatwością wykryć upuszczanie.