Kradzieże aut osobowych

Według danych podawanych przez Policję, w ubiegłym roku kradzieży uległo niespełna 10 tys. samochodów. Liczba ta jest niższa niż w roku 2017, jednak jeśli złodziejom uda się skraść pojazd, rzadko można go odzyskać.

Warto pomyśleć o tym, szczególnie jeśli posiadamy samochód o dużej wartości. Takie auto jest łakomym kąskiem dla złodzieja, ponieważ może na nim bardzo dużo zarobić. Przestępcy posiadają bowiem doskonałą wiedzę z zakresu motoryzacji, orientują się jaki jest popyt i podaż na konkretne modele i jaka jest ich cena. Jak zatem ochronić swoje auto?
Kierowcom posiadającym samochody z systemem keyless poleca się przechowywanie kluczyków w pudełkach blokujących sygnał lub zawijanie ich w folię aluminiową. Nie daje to jednak stuprocentowego bezpieczeństwa.

Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem jest zamontowanie ukrytych zabezpieczeń elektronicznych w postaci odcięcia zapłonu lub pompy paliwa oraz założenie ukrytego modułu GPS. System ten pomoże precyzyjnie zlokalizować auto jeśli to zostanie skradzione.