Korzyści finansowe z systemu GPS

System GPS znany jest z tego, że odpowiada za kontrolę pojazdów i wyznaczanie odpowiedniej trasy. To jednak nie wszystko, ponieważ wpływa on również na zmniejszenie kosztów przedsiębiorstwa i przyczynia się także do innych korzyści finansowych. Wykorzystując bowiem system GPS i jego funkcje możemy oszczędzić między innymi na niepotrzebnych przejazdach, a tym samym na zużyciu paliwa.

Wynika to z jego działania, które polega na wyznaczeniu najkorzystniejszej i najszybszej trasy. Przy tym równocześnie GPS wyszukuje najbliżej położone pojazdy floty i oblicza czas przejazdu, przez co poprawia się terminowość i zmniejsza ryzyko związane z karami. Następną kwestią jest ochrona przed kradzieżą, gdyż system sprawdza gdzie w danej chwili znajduje się auto i dodatkowo kontroluje poziom paliwa, zapobiegając jego upuszczaniu. Natomiast w razie jakichkolwiek niewłaściwości system reaguje natychmiast i wysyła powiadomienie do właściciela floty. System GPS generuje korzyści finansowe także poprzez zmniejszenie wydatków związanych z utrzymaniem, ponieważ rozdziela przejazdy służbowe i prywatne.

Przede wszystkim jednak obniża koszty związane z ubezpieczeniem i przyczynia się do uzyskania zniżki przy ubezpieczeniu AC. Firma również będzie mogła rozliczyć 100% podatku VAT jeżeli prowadzi taką ewidencję pojazdu. System ten, więc odpowiada za zabezpieczenia, poprawę jakości jazdy, a także umożliwia uzyskanie korzyści finansowych zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom.