Kontrola zużycia paliwa w samochodach ciężarowych

Nowoczesne systemy monitoringu GPS pozwalają nie tylko na łatwe zlokalizowanie samochodu ciężarowego ale także na wiele innych działań, które możemy zrealizować w prosty i niezwykle łatwy sposób. Należy do nich między innymi zdalna kontrola zużycia paliwa.

Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli do floty pojazdów przedsiębiorstwa należy wiele samochodów i utrzymanie wszystkiego w ryzach jest, mówiąc oględnie problematyczne. Wykorzystując monitoring GPS, możemy razem z sondą cyfrową dokładnie odczytywać informacje wprost z wnętrza baku paliwowego ciężarówki. Mamy także możliwość sprawdzenia całego zużycia, tankowania oraz ewentualnych upuszczeń, jakie mają miejsce, wcale nie tak rzadko, jak mogłoby się wydawać.

Z kolei wykorzystanie magistrali CAN daje nam możliwość, bezpośredniej współpracy z komputerem pokładowym co sprawia, że mamy dostęp do naprawdę dokładnych danych na temat pracy silnika oraz zużycia paliwa. Dodatkowo można skorzystać z opcji montażu korka z czujnikiem, który monitoruje każde otwarcie oraz zamknięcie baku paliwowego.