Kontrola pracy silnika przez GPS w motocyklach

Nie każdy ma świadomość, jak duże możliwości daje współczesny system monitorowania GPS. To nie tylko dokładne lokalizowanie miejsca, w którym jest nasz motocykl czy samochód.

Rozwiązanie tego typu pozwala także na przebiegającą praktycznie w czasie rzeczywistym kontrolę zużycia paliwa co może mieć duże znaczenie, szczególnie jeśli motocykl wykorzystywany jest np. jako część floty firmowej. Ponadto GPS daje możliwość monitorowania pracy silnika, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo kierowcy oraz samego pojazdu. Dzięki temu wiemy, czy od strony technicznej nie dzieje się nic coby mogło nas zaniepokoić. Dodatkowo dzięki zastosowaniu monitoringu możemy obserwować pokonany przez motocykl dystans, postoje na trasie, tankowania oraz bieżącą prędkość, jaką osiąga.

Jest to szczególnie ważne, kiedy z motoru korzysta np. nasz pracownik, który nie stosuje się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. System archiwizuje dane, a my możemy wykorzystać je podczas rozmowy dyscyplinującej z naszym podwładnym.