Kontrola pracy samochodów ciężarowych przez GPS

Kontrola pracy samochodów ciężarowych przez GPS ma wieloaspektowy wymiar. Po pierwsze zapewnia stały dostęp do informacji na temat aktualnego miejsca pobytu pojazdu.

Ma to niezwykle duże znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa kierowcy, towaru i całej ciężarówki jak i kontroli sumienności pracowników w wykonywaniu zleconych zadań. Kolejna zaleta tego systemu, to możliwość monitorowania stanu technicznego pojazdu (np. w zakresie pracy silnika czy stopnia naładowania akumulatora). Dysponując wiedzą z zakresu przebytych tras i ich czasu przejazdu, z łatwością wyliczysz wynagrodzenie kierowców i zoptymalizujesz logistykę firmy.

Dodatkowe udogodnienia w postaci sondy cyfrowej, magistrali CAN czy zabezpieczenia wlewu w baku, pozwolą ograniczyć ewentualność kradzieży i monitorowanie zużycia paliwa. System przesyła także informacje z licznych czujników, pozwala zidentyfikować kierowcę i skomunikować się z nim, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Zarzadzanie flotą pojazdów jeszcze nigdy nie było tak łatwe.