Kontrola pracy pojazdów

trucks_leasing_finance_charterway_charterway-service_complete_2014_465x245Obecnie ścisła kontrola pracy pojazdów jest jedną z podstawowych form wprowadzania oszczędności w firmie. Szczególnie w przypadku, w którym przedsiębiorstwo w znacznym stopniu swoje koszty ponosi w związku z użytkowaniem maszyn i pojazdów, to właśnie na tej kategorii należy się skupić w stopniu największym.

Kwestia lokalizacji każdego elementu floty w danym okresie czasu jest niezwykle korzystne, ponieważ pozwala w czasie rzeczywistym na badanie sposobu pracy kierowców – w tym dopuszcza sprawdzenie stanu silnika, pokonanego dystansu, postojów a także stanu akumulatora. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość instalacji magistrali CAN, która działa we współpracy z komputerem pokładowym. Za pomocą serwera udostępnia ona bieżące informacje o poziomie paliwa w baku.
Użycie czujników otwarcia i zamknięcia drzwi wskaże, w jakim czasie pracownik był obecny wewnątrz pojazdu, co zweryfikuje jego bieżącą relację w sprawie czasu pracy. Można go również identyfikować, mierzyć temperaturę (korzystne dla samochodów – chłodni), czy komunikować się z kierowcą w czasie rzeczywistym.