Kontrola pracy pojazdów specjalistycznych

Właściciele firm budowlanych doceniają możliwości, jakie daje im nowoczesny monitoring GPS pojazdów specjalistycznych. Z jego pomocą można nie tylko dokładnie rejestrować czas pracy kierowców, co przekłada się na rzetelne rozliczenia godzinowe.

Możemy także określić dokładną lokalizację pojazdu w czasie rzeczywistym, sprawdzić jego prędkość czy stan pracy silnika i akumulatora. Klienci niezwykle cenią sobie możliwość kontroli zużycia paliwa, która zapobiega nadużyciom kierowców w tym zakresie. Kontrola może odbywać się za pomocą sondy cyfrowej, magistrali CAN lub zabezpieczenia wlewu paliwa. System pozwala także na skorzystanie z różnego rodzaju czujników np. otwarcia drzwi, ruchów obrotowych betoniarki czy wysypu wywrotki.

Dodatkowo kontrola poprzez GPS pozwala na komunikację z kierowcą podobną do telefonicznej. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli budowa odbywa się poza granicami kraju. Dzięki tej funkcjonalności można zarządzać zespołem budowlanym na odległość bez narażania się na duże koszty rozmów międzynarodowych.