Kontrola pracy maszyn rolniczych przez GPS

Nowoczesne gospodarstwa rolne są otwarte na rozwiązania zarówno ułatwiające codzienną pracę, jak i poprawiające funkcjonowanie i poziom bezpieczeństwa całego przedsiębiorstwa.

Tak, coraz częściej mamy do czynienia z różnej wielkości firmami rolniczymi, które w żadnej mierze nie przypominają gospodarstw, jakie pamiętamy z czasów naszego dzieciństwa, kiedy to wielu z nas odwiedzało dziadków na wsi. Także zarządzanie maszynami coraz częściej jest oddawane w ręce profesjonalistów, którzy zapewniają kontrolę wielu procesów w nich zachodzących oraz usługi związane z lokalizacją maszyn i urządzeń rolniczych. Dokładna lokalizacja i możliwość wyznaczania konkretnych obszarów do pracy pozwala na kontrolę pracy oraz zabezpiecza pojazdy przed ewentualną kradzieżą.

Możemy także wdrożyć system kontroli paliwa za pomocą magistrali CAN, sondy cyfrowej lub zabezpieczenie wlewu paliwa. Istnieje także możliwość przypisania identyfikacji do konkretnego pracownika lub pojazdu. Co ciekawe na czas zimowy, kiedy maszyny stoją nieużywane w wiatach i garażach, można taki abonament zawiesić i tym samym znacząco obciąć koszty.