Kontrola paliwa w maszynach rolniczych

Chcesz mieć dostęp do rzetelnych informacji na temat tego, jakie zużycie paliwa prezentują maszyny rolnicze wykorzystywane w twoim gospodarstwie? Chcesz efektywniej zarządzać posiadaną flotą i wyeliminować nadużycia ze strony pracowników?

Zainwestuj w wielofunkcyjny system nawigacji GPS, którego istotną częścią jest możliwość kontroli paliwa. Sprawowana jest ona za pomocą trzech sposobów. Pierwszy z nich to sonda cyfrowa (umieszczana w zbiorniku paliwa), która daje szczegółowe informacje na temat poziomu paliwa, częstotliwości tankowania oraz ewentualnych upuszczeń. Magistrala CAN działa na zasadzie odczytu danych z komputera pokładowego pojazdu. Dostarcza raportów z zakresu zużycia paliwa, obrotów silnika czy przebiegu (opcja ta jest możliwa do wykorzystania w określonych modelach pojazdów).

Trzeci sposób to zabezpieczenie wlewu paliwa elektronicznym korkiem. Informuje nas o tym, gdzie i kiery korek został otwarty oraz zamknięty. Dodatkowym zabezpieczeniem jest sitko antykradzieżowe oraz alarm (zewnętrzny i wewnętrzny).