Kontrola paliwa maszyn rolniczych przez GPS

Współcześnie gospodarstwa rolne znacznie częściej przypominają doskonale zarządzane korporacje niż miejsce, które kojarzymy z naszego wczesnego dzieciństwa.

To otwarte na nowości i usprawnienia firmy, które w swojej codziennej pracy z powodzeniem wykorzystują najnowsze zdobycze techniki. Wszystko po to, aby cały proces produkcyjny przebiegał sprawnie i bez problemów. Monitoring GPS jest doskonały rozwiązaniem dla maszyn rolniczych. Pozwala on nie tylko na dokładną lokalizację sprzętu, ale także na bezpośredni nadzór nad przebiegiem prac i wydajnością kierowców. Dzięki wydzielaniu stref, po których maszyna ma się poruszać, oszczędzamy czas i pieniądze, które pochłonęłyby niepotrzebne kursy.

Ponadto system ten pozwala monitorować pracę pojazdu, jego silnika oraz akumulatora. Daje także możliwość kontroli zużycia paliwa w czasie rzeczywistym, co w praktyce pozwala na niemal natychmiastowe wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych np. z upuszczaniem paliwa przez nieuczciwego pracownika.