Kontrola GPS pojazdów specjalistycznych

Sprzęt budowlany należący do przedsiębiorstwa często pracuje z dala od jego siedziby na budowach prowadzonych przez wykonawcę. Dlatego też niezmiernie ważne jest, aby był on odpowiednio drobiazgowo monitorowany.

Tylko takie podejście jest w stanie zapewnić wysoki poziom kontroli nad prowadzonymi działaniami, pojazdami specjalistycznymi oraz pracownikami. Monitoring GPS zapewnia nie tylko kontrolę maszyny budowlanej, ale także pozwala na rzetelne rozliczenie pracy operatorów w oparciu o faktyczne godziny spędzone w pojeździe. Wszystkie dane są zapisywane, tak więc odwołanie się do nich w późniejszym czasie, jak najbardziej jest możliwe. Z pomocą zaawansowanego systemu GPS możemy nie tylko określić dokładną lokalizację pojazdu, pokonany dystans, ale również jego prędkość, stan silnika oraz akumulatora, zużycie paliwa, czy postoje w czasie pracy.

Przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie budownictwa z pewnością zainteresuje fakt, iż montaż systemów monitorujących w pojazdach daje możliwość uzyskania korzystnych zniżek podczas ich ubezpieczania.