Jak dobrze wybrać system monitoringu GPS?

Monitoring GPSCoraz więcej form transportowych oraz innych wykorzystujących pojazdy mechaniczne decyduje się na zainstalowanie w swojej flocie monitoringu GPS. Korzyści są bardzo duże. Najważniejsze z nich to możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności, zabezpieczenie przed możliwością kradzieży czy większy nadzór nad pracownikami. Na co jednak zwrócić uwagę by mądrze wybrać system do monitoringu?

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad naszymi indywidualnymi potrzebami. Może się bowiem okazać, iż małej firmie nie będzie się opłacało instalować drogi system z wieloma funkcjami, a zadowoli ją podstawowa wersja. Warto więc szukać takich dostawców usług, którzy podchodzą elastycznie do klienta i potrafią dostosować ofertę specjalnie dla niego.

Dodatkowo jeśli nasza firma prowadzi spedycję międzynarodową decydujemy się na wybór systemów monitoringu, które działają w całej Europie. Nawet jeśli kursy w momencie zakupu odbywają się tylko do kilku określonych państw nigdy nie wiadomo jak szybko mogą pojawić się nowe kierunki. Warto zadbać o to od razu i wykupić system u firmy, która od razu obejmuje swoim zasięgiem całą Europę. Ułatwi to pracę i będzie zabezpieczeniem na przyszłość.

W transporcie międzynarodowym systemy korzystają z sygnału zagranicznych sieci komórkowych. Może to generować duże dodatkowe koszty za przesył danych. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj system monitoringu GPS, który pełni również rolę komunikatora. Dzięki niemu zawsze możemy być w kontakcie z naszym kierowcą niezależnie od miejsca i kraju w jakim się znajduje.

Bardzo ważna jest również precyzja. Na nic mogą się przydać raporty czy wskazania GPS, które są generowane po upływie określonego czasu. Podstawową jest to, by wybierany przez nas system umożliwiał generowanie wszystkich raportów i monitorował pojazd w czasie rzeczywistym. To duże udogodnienie dla właścicieli firm.

Właściciel firmy chce mieć dostęp do systemu monitoringu przez cały czas. Decydując się na takie rozwiązanie należy wziąć pod uwagę możliwości jakie daje konkretny dostawca jeśli chodzi o dostęp do monitoringu. Oprócz standardowej możliwości kontroli pojazdów za pomocą komputera w biurze czy w domu, powinna istnieć dedykowana aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do systemu przez całą dobę. Wybierajmy więc firmy, które oferują takie aplikacje mobilne.

Na koniec jeszcze gwarancja. Wybierając firmę, która dostarczy nam system monitoringu GPS dla naszej floty zwróćmy uwagę na to na jaki okres udzielana jest rękojmia. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiego dostawcy, który daje gwarancję na cały okres trwania umowy.

Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku poradom wybór odpowiedniego monitoringu będzie łatwiejszy i zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z ofertą naszej firmy, która spełnia wszystkie powyższe warunki.