GPS w samochodach osobowych

Możliwości, jakie daje GPS w samochodach osobowych są duże i z tego względu montowanie tego systemu w „osobówkach” jest tak popularne.

Do najważniejszych z nich z pewnością należy możliwość śledzenia pojazdu pod kątem jego kradzieży. Szczególnie dotyczy to pojazdów nowych, cennych lub unikatowych. Wyczulić należy także właścicieli samochodów, które najczęściej padają łupem złodziei. System GPS nie uchroni auta przed kradzieżą, ale może okazać się niezwykle pomocne podczas jego odzyskiwania. Ponadto GPS to także pomoc dla zapominalskich lub osób mających problem z orientacją w terenie. Z jego udziałem szybko zlokalizujemy swój samochód na parkingu lub placu. Może się to przydać zwłaszcza na wakacjach lub w obcym mieście.
Zaletą systemu GPS NaVira jest fakt, że wszystkie zapisy są archiwizowane i można do nich wrócić w dowolnym czasie. Jest to również bardzo przydatna opcja jeśli pożyczamy auto komuś – możemy w ten sposób sprawdzić z jaką prędkością samochód się porusza, jakie są obroty silnika i styl jazdy kierowcy.