GPS dla jednośladów

W ultranowoczesny system lokalizacji GPS można współcześnie wyposażać nie tylko samochody osobowe czy ciężarowe, ale również motocykle. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązanie jest fakt, iż znacznie podnosi ono poziom bezpieczeństwa pojazdu.

Ma to szczególne znaczenie w obliczu faktu, jak łatwo jest taki motocykl ukraść, umieszczając go np. na ciężarówce i wywożąc z kraju. Warto rozważyć to rozwiązanie także w przypadku kiedy motocykle są wykorzystywane jako flota pojazdów firmy np. restauracji, która oferuje dowóz dań do miejsca wskazanego przez klienta. Gdy motocykl użytkują osoby trzecie, – w tym przypadku pracownicy — niezwykle łatwo jest o różnego rodzaju nadużycia, które mogą położyć się cieniem na reputacji firmy oraz jej bieżących finansach. Monitoring GPS pozwala na zdalną kontrolę nie tylko miejsca pobytu pojazdu, ale także pokonanej przez niego trasy, prędkości oraz zużycia paliwa.

Mamy więc pełen wgląd w to, w jaki sposób pojazd jest użytkowany podczas wykonywania obowiązków służbowych. Co ważne wszystkie dane są archiwizowane, przez co łatwo do nich wrócić w czasie rozmowy z pracownikiem.