GPS – bezpieczeństwo kierowcy

O monitoringu GPS mówi się dużo pod kątem przedsiębiorców i właścicieli floty pojazdów użyczanych. Oczywiście to urządzenie daje im ogromne możliwości i jest świetnym sposobem kontroli pracy kierowców, ale warto zauważyć, że nie tylko właściciele pojazdów odczuwają realny wpływ systemu na rozwój firmy.

GPS posiada wiele zalet również jeśli chodzi o kierowców. Przede wszystkim kierowca jest bezpieczniejszy. Dzięki monitoringowi GPS stale aktualizowana i archiwizowana jest przebyta przez niego trasa. W razie jakichkolwiek komplikacji łatwo namierzyć jego pojazd i poinstruować o zmianie trasy. Kolejna sprawa to zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypadku. System posiada praktyczny przycisk SOS, który wysyła sygnał do centrali, a tak widoczne jest bieżące położenie pojazdu. Wysłanie pomocy jest wtedy bezproblemowe.

Monitoring GPS przyda się także w sytuacjach spornych, gdy dochodzi do kradzieży paliwa. Otwarcie baku automatycznie jest sygnalizowane i łatwe do zweryfikowania. Jak widać monitoring GPS systemem naVira posiada mnóstwo zalet dla obydwu stron.