Bezpieczne żeglowanie z monitoringiem GPS

Coraz więcej osób spędza wakacyjne dni pod żaglami. Rejs jachtem, łódką czy innym sprzętem pływającym to wspaniały sposób na relaks oraz kontakt z naturą. W Polsce rośnie liczba posiadaczy własnych motorówek, łódek czy niewielkich jachtów. Ich właściciele podczas rejsu korzystają z wielu zaawansowanych technologicznie urządzeń, które ułatwiają żeglowanie. Jednym z przykładów jest system monitoringu GPS dla łodzi.

5924837294_8b4c3f6935_nCzy instalacja lokalizatora ma w ogóle sens? Oczywiście, że tak. System przede wszystkim daje możliwość namierzenia aktualnej pozycji jachtu, łodzi czy motorówki. Taka nawigacja jest szczególnie przydatna, kiedy żeglujemy po dużych akwenach i nie widzimy linii brzegowej. Znając dokładne położenie jednostki można w szybki sposób wyznaczyć trasę do najbliższego portu lub docelowego miejsca. Monitoring GPS dostarcza dodatkowo dane i informacje, które są przydatne dla żeglarzy. Jest to przede wszystkim dokładna prędkość z jaką porusza się jednostka pływająca. System zaznacza na mapie trasę odbytego rejsu oraz podaje jej długość. Monitoring GPS może być dodatkowo wyposażony w specjalne urządzenia, które są przeznaczone do kontroli parametrów paliwa. W ten sposób właściciel jachtu, łódki lub motorówki może sprawdzić ile paliwa zużył podczas rejsu oraz jakie było średnie spalanie. Nawet najmniejsze jednostki pływające mają z reguły dużą wartość, dlatego powinno się je odpowiednio zabezpieczać. Oprócz ubezpieczenia warto również zadbać o ochronę własności samodzielnie. System monitoringu GPS nadaje się do tego idealnie. W razie ewentualnej kradzieży pozwala na szybkie ustalenie lokalizacji skradzionej jednostki. Dzięki tym informacjom oraz odpowiednio szybkiej reakcji policji można odzyskać skradzioną własność.

Korzyści z instalacji systemu monitoringu GPS jest wiele. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że posiadając taki system możemy liczyć na dużą zniżkę podczas ubezpieczania łodzi, jachtu czy motorówki. Ceny za system w porównaniu z możliwościami jakie daje również są bardzo atrakcyjne. Warto więc zdecydować się na takie rozwiązanie.