Bądź bardziej eko!

Bycie eko to już nie tylko trend. To konieczność, ponieważ zmieniający się klimat jest dla nas coraz większym zagrożeniem. Rozumiemy, że zrezygnowanie z poruszania się samochodem nie jest w wielu przypadkach możliwe, dlatego serdecznie namawiamy do eco-drivingu!

Jest to idea, dzięki której kierowca prowadzi auto ekologicznie i ekonomicznie. Co to oznacza? Przede wszystkim chodzi tutaj o zmniejszenie szkodliwego dla środowiska spalania oraz oszczędność pieniędzy. Możliwe jest to dzięki prowadzeniu auta w sposób płynny – bez niepotrzebnych przyśpieszeń i zahamowań. Niezbędna jest tutaj umiejętność przewidywania zachowań innych kierowców na drodze oraz rozwaga. Kolejną rzeczą jest wyłączanie silnika, kiedy zatrzymujemy się na dłużej niż minuta oraz jazda na tzw. „luzie”, czyli stopniowa redukcja biegów. Warto także usunąć niepotrzebne obciążenie z bagażnika i tylnych siedzeń.
Warto aby te zasady wprowadzali nie tyko użytkownicy samochodów osobowych, ale także aut dostawczych, ciężarówek i autobusów.