Auta użyczane

Od pewnego czasu na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się użyczaniem aut osobom trzecim. Spośród nich można oczywiście wymienić wypożyczalnie oraz stacje naprawcze i serwisowe proponujące swoim Klientom samochody zastępcze. Również salony samochodowe dysponują flotą pojazdów, których użyczają osobom trzecim. Przedsiębiorcy prowadzący szkoły jazdy także udostępniają swoje samochody przyszłym kierowcom. Jak widać firm tego typu jest sporo i specjalnie dla nich pojawia się nasza oferta dotycząca monitoringu GPS.

Firma naVira zajmuje się monitorowaniem aut użyczanych, lokalizowaniem pojazdów i kontrolą zużycia paliwa.

Specjalistyczne urządzenia pozwalają śledzić na bieżąco trasę pokonaną przez kierowcę oraz sposób eksploatacji pojazdu (ilość obrotów silnika, stan akumulatora, prędkość jazdy). Nie są to jednak jedyne udogodnienia, z których może korzystać przedsiębiorca po założeniu GPS do samochodów użyczanych. Dzięki informacjom pozyskiwanym przez satelitę i czytelnym raportom przygotowywanym przez nasz system monitoringu pojazdów, znana jest również cała trasa pokonana przez dane auto, czas jego pracy, postoje, przejechany dystans oraz ilość zużytego paliwa. Możliwość kontroli paliwa z pewnością ucieszy osoby odpowiedzialne za stan floty oraz związane z nią koszty. Monitoring pojazdów GPS ułatwia rozsądne planowanie i minimalizowanie wydatków.

W swojej ofercie posiadamy także urządzenia do innych pojazdów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą propozycją oraz kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego.

Nasze usługi pozwalają na kontrolę między innymi:

Lokalizacji pojazdów:

 • lokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym
 • prędkość pojazdu
 • stan pracy silnika
 • czas pracy kierowców
 • pokonany dystans
 • dokładne postoje pojazdu
 • stan akumulatora

Kontroli paliwa

Oferujemy 3 sposoby kontroli paliwa:

1. Sonda cyfrowa

Sonda cyfrowa jest obecnie najpopularniejszą formą kontroli paliwa. Charakteryzuje się wysokim i bardzo stabilnym odczytem parametrów paliwa. Sonda umieszczana jest pionowo w zbiorniku paliwa i mierzy jego poziom, wskazując tankowania i ewentualne upuszczenia.

2. Magistrala CAN

Magistrala CAN (Controller Area Network) to wyciąganie danych z komputera pokładowego pojazdu. Dane te przesyłane przez nadajnik GPS wysyłane są natychmiast na  serwer gdzie po przetworzeniu prezentowane są na panelu naVira. Rozwiązanie to informuje o zużyciu paliwa, obrotach silnika oraz przebiegu. Jednak nie we wszystkich pojazdach można zastosować to rozwiązanie, zależne jest to od marki, modelu oraz roku produkcji pojazdu/maszyny.

3. Zabezpieczenie wlewu paliwa

Elektroniczny korek montuje się bezpośrednio w kołnierzu wlewu paliwa. Urządzenie to wykorzystuje technologie RFID (Radio Frequency IDentification), bezprzewodowo komunikuje się z transponderem zainstalowanym w kołnierzu wlewu paliwa. Dzięki niemu otrzymujemy informację o lokalizacji i czasie otwarcia i zamknięcia korka. Sitko antykradzieżowe zabezpiecza przed upuszczeniem paliwa. Korek zawiera również alarm wewnętrzny, który informuje kierowcę o otwarciu korka poprzez sygnalizator dźwiękowy umieszczony w kabinie pojazdu. Istnieje możliwość zamontowania syreny zewnętrznej, która sygnalizuje otwarcie korka na zewnątrz pojazdu.

Czujniki

 • otwarcie/zamknięcie drzwi
 • jazda służbowa/prywatna

Identyfikacja kierowcy

Identyfikacja kierowcy pozwala ustalić jaki kierowca, kiedy i jak długo poruszał się danym pojazdem.

Komunikator 2 w 1

Komunikator 2 w 1, czyli nawigacja i komunikacja w jednym. Doskonałe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, pozwalające na znaczną redukcję rachunków telefonicznych. Komunikator to dotykowy ekran, dzięki któremu właściciel firmy może być w stałym kontakcie z kierowcą.

Korzyści:

 • Kontrola nad pojazdem
 • Wgląd jak pojazd jest użytkowany, czyli obroty silnika, prędkość
 • Zwiększenie bezpieczeństwa pojazdu
 • Dokładne raporty o pracy pojazdów oraz ich lokalizacji
 • Alarm dźwiękowy dla kierowcy przy niepowołanym otwarciu zbiornika
 • Możliwość utworzenia stref oraz otrzymywania SMS
 • Wzrost wydajności pracownika
 • Zamontowanie GPS daje możliwość zniżki ubezpieczeniowej

Zadzwoń: 884 830 830 lub napisz: dzial.handlowy@navira.pl i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.

Zadzwoń już teraz!